Azt ígértem, hogy beszámolok a borotvaszappannal kapcsolatos tapasztalataimról, íme.
Először is le kell szögezni, hogy sokáig borotvahabot használtam, aztán áttértem a saját szappanokra. A borotvaszappanom valahol a kettő között van. Közel sem olyan vastag, tömör a habja, mint egy flakonos borotvahabnak, de keményebb és tartósabb, mint a normál szappanjaimé.
A tégelybe egnedek egy kevés vizet, hogy a szappan teteje megpuhuljon, aztán a beáztatott ecsettel habot keverek, amit felviszek az arcomra. Ott még kicsit pamacsolok vele, aztán hagyom, hogy hasson az anyag. A borotvaszappannak nem csak csúszóssá kell tennie az arcot, de puhítani is kell a szőrszálakat. Mind e mellett persze nem árt, ha ápol és az sem baj, ha finom az illata.
Ebben a szappanban borax van, ami lágyítja a vizet és a szőrt is. A víz lágyítására azért van szükség, mert a csapvíz nagyon kemény, amiben a házi szappan nem szeret jól habzani. Van még benne fehér agyag, ami ápolja a bőrt és talán segít kicsit javítani a képződött hab állagát.
Mire befejezem a borotválkozást, a hab összeesik, de a dolgát már elvégezte. A szőrszálakat megpuhította, az arcomat síkossá tette, hogy a penge finoman csússzon rajta, tehát nekem megfelel. Azt nem merném állítani, hogy a legkényesebb ízlésű borotválkozóknak is kielégítené minden igényét, de én kifejezetten megkedveltem, biztosan elkészítem még magamnak. Addig persze keresgélek tovább, és ha újabb hasznos infókat, tippeket, ötleteket találok, azokat is adoptálom a borotvaszappanomba! :)
postscriptum, a a recept:
oliva olaj 20g
napraforgó olaj 20g
pálmazsír 60g
és kókuszvaj 100g
amit megfejeltem az ápolás kedvéért egy kis kakaóvajjal 20g
és a habzásért ricinus olajjal 30g
és került még bele egy csapott evőkanálnyi kaolin meg egy csapott kiskanál borax
95g kamilla tea
6,5g HELYETT 36,5g NaOH.
Elnézést, elírtam, köszönöm # Ildikó Stéhliné Szilágyi facebook oldalon keresztül érkezett figyelmeztetését. Azért vette észre a hibát, mert kipróbálta a receptet. Várom a beszámolót, hogy jött be :)
Különvélemény